HistDAO - ПОВЕРТАЄ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД УЛЮБЛЕННОЇ ЇЖІ

ХАРЧОВА НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ ГІСТАМІНУ

HISTAMINE INTOLERANCE (HIT)
Go to Встановіть головну причину

Встановіть головну причину

Go to Зупиніть симптоми та прояви

Зупиніть симптоми та прояви

Go to Поверніться до нормального життя

Поверніться до нормального життя

Go to Насолоджуйтеся улюбленою їжею

Насолоджуйтеся улюбленою їжею

Клініка FxMed

перша клініка функціональної медицини, яка об'єднала кілька напрямків сімейну медицину, алергологію і функціональність, як основу профілактичної медицини.

 

Що таке харчова непереносимість?

Харчова непереносимість гістаміну (HIT – Histamine Intolerance) виникає при надлишку або недостатньої утилізації гістаміну організмом в наслідок дефіциту ферменту діаміноксидазу (DAO). Надмірність гістаміну впливає на всі органи та системи організму, викликаючи різноманітні специфічні симптоми, які нагадують харчову алергію – висип, свербіж, кропив’янка, нежить, бронхоспазм, а також різноманітні кишкові розлади, мігрень та ін.

Третина населення світу страждає від тієї чи іншою форми харчової непереносимості гістаміну: лактозної, фруктозної, глютенова. До 3% людей страждають вираженими симптомами непереносимості гістаміну (HIT).

Харчова непереносимість гістаміну викликається генетичним дефектом ферменту діаміноксидази (DAO), і може проявлятися у дітей в ранньому віці, виражаючись різними симптомами протягом усього життя.

Функціональна харчова непереносимість гістаміну пов’язана з порушеннями в шлунково-кишковому тракті, функціонуванням печінки, порушеннями гормонального фону, особливо у жінок, що призводить до зниження активності або недостатньої кількості ферменту діаміноксидази (DAO).

Гістамін – це природний медіатор, постійно присутній в організмі, який також може надходити в кишечник разом з продуктами харчування.  Гістамін є важливою речовиною, яку виробляє наш організм. Гістамін бере участь в захисної реакції імунної системи на чужорідні елементи, виступає фактором алергії, також забезпечує ряд інших важливих процесів в тому числі в центральній нервовій системі.

Гістамін виробляється при алергічних реакціях, впливаючи на специфічні рецептори і викликає відповідні клінічні прояви, такі як свербіж, кропив’янка, нежить і бронхоспазм.

Під час псевдоалергії немає імунологічної фази, однак надлишок гістаміну буде викликати симптоми, характерні для синдрому низької толерантності до гістаміну, зовні схожі на алергічні.

Гістамін в великій кількості міститься в алкогольних напоях (шампанське, червоне вино, коньяк), в продуктах бродіння (квас, кефір, пиво), в сирах, копченому м’ясі та ковбасах, в рибі та морепродуктах (особливо консервованих або які зберігаються в розсолі), в каві і какао, соєвих бобах, маринованих овочах, фруктах та ягодах (полуниця, банани, цитрусові, груші, ананаси).

Харчовою непереносимістю гістаміну можуть страждати також алергіки, в цьому випадку симптоми алергії стають важчими.

Важливо знати!

ДІАГНОСТИКА

Додаткові методи діагностики:
  • Визначення Ig.
  • Тест Гістамін-50.
  • Визначення активності ферменту діаміноксидази (DAO) в крові.
  • Тест на інші непереносимості до глютену, лактози, фруктози.

ЛІКУВАННЯ