22.12.2018

Медикаментозне лікування

Лікування харчової непереносимості гістаміну

Загальним підходом до лікування харчової непереносимості гістаміну є усунення надлишку гістаміну. Дієта на початковому етапі допоможе в діагностиці гістамінової непереносимості і полегшить прояви харчової непереносимості гістаміну.

Однак, безліч продуктів харчування містить цю речовину або стимулюють його викид. Важко зрозуміти скільки гістаміну міститься в продукті, часто одна й та ж їжа викликає різну ступінь реакції.

Для зменшення проявів харчової непереносимості гістаміну використовують препарати замісної терапії, що містять фермент діаміноксидазу (DAO), яка руйнує гістамін в кишечнику і не дає йому потрапити в кровообіг, а також руйнує гістамін, який утворився в організмі. Це найбільш зручний спосіб боротьби з надлишком гістаміну, так як важко зрозуміти яка кількість гістаміну є в тому чи іншому продукті харчування.

Тривалий та регулярний прийом ферменту діаміноксидази (DAO) дозволяє зменшити навантаження гістаміну на організм, і дає можливість відновити функцію печінки і почати виробляти в достатній кількості власний фермент.

Необхідно пам’ятати, що дефіцит діаміноксидази – генетично обумовлений, і в деяких випадках цей фермент виробляється в невеликих кількостях або володіє низькою активністю. У цих випадках прийом замісної терапії (DAO) показаний довічно.

Чому антигістамінні препарати не вирішують проблему ?

Антигістамінні препарати не знижують рівень гістаміну, а тільки блокують рецептори, знижуючи вплив на Н1 і Н2 рецептори.

Надмірний гістамін буде спрямований на Н3 і Н4 гістамінові рецептори. Антигістамінні препарати зменшують вплив на H1 і H2 рецептори, що проявляється сонливістю, нечіткістю зору і зниженням еректильної функції. Антигістамінні препарати не впливають на Н3 і Н4 рецептори.

Препарати, які стимулюють вивільнення гістаміну або пригнічують діаміноксидазу:

Клас препаратівАктивні речовини
Радіологічні контрастні реч-ни 
мікрорелаксантипанкуроний, алкуроний, D-Tubocurarin
наркотикитіопентал
анальгетикиморфін, петидін, NSAR, ASS, метамізол
місцеві анестетикиприлокаїн
антигіпотензивнідобутамін