22.12.2018

Клінічні випадки

Клінічні випадки

 

Клінічний випадок №1

Жінка 56-ти років.

Звернулася в клініку зі скаргами на закладеність носа цілий рік, з посиленням симптомів в березні-квітні, висипання по типу кропив’янки, які вона пов’язує з прийомом їжі, що виникають 2-3 рази на тиждень протягом 6 міс. Протягом 2 років з’явилася реакція, у вигляді свербіння та припухлості , при вживанні яблук.

Обстеження: прік-тести: береза 5*10, вільха 5*4, граб 3*4, ліщина 6*7.

Молекулярна алергодіагностика – rBetv1- 43,2; rBet v2-4 0,01; rPru p1PR-10- 23,4; rPru p3 LTP- 0,02; rPru p4- 0,01.

Діагноз: алергічний риніт, інтермітуючим перебігом, сенсибілізація до пилку дерев, перехресно-харчова алергія, хронічна кропив’янка.

Пацієнтці призначена АСИТ причиннозначущими алергенами та дієта.

Через рік після лікування гістамїнової непереносимості, в період полінації дерев, пацієнтка відзначала значне поліпшення самопочуття, антигістамінні препарати приймала тільки на вимогу. Але пацієнтку продовжували турбувати: закладеність носа та періодичне висипання, свербіння шкіри протягом року, після прийому їжі. Пацієнтка відзначала, що особливо ці симптоми посилювалися після вживання червоного вина й шампанського. Залежно від кількості вживання квашеної капусти або копченої їжі, ці симптоми теж посилювалися. Пацієнтці призначено тестування рівня ферменту діаміноксидази.

Результат: фермент діаміноксидаза – 6.8 IU/mL (норма 10 IU/mL і більше).

Діагноз: алергічний риніт, інтермітуючим перебігом, сенсибілізація до пилку дерев, перехресно-харчова алергія, хронічна кропив’янка.

Клінічний випадок №2

Пацієнтка 28-ми років.

Рецидивні висипання по всьому тілу за типом кропив’янки, виникають щодня, з різним ступенем інтенсивності, протягом 8 місяців. Здуття кишечника. Втрата ваги. Хворіє 6 місяців. Раніше до лікаря-алерголога не зверталася.

Прік-тести – негативні. Заг. IgE – 82,8 МО/мл (N – до 100.0). Phadiatop – негативний. 

Антитіла до гельмінтів – негативні. Консультація гастроентеролога, для виключення непереносимості глютену. УЗД черевної порожнини і щитовидної залози без патології.

Гліадин, антитіла IgG – 50,92 Од/мл (N-25), тканинна трансглутамінази, антитіла IgG – 0.39 HLA DQ2, DQ7, DQ8 (скринінг целіакії) – негативний результат. 

Генетичний тест на лактозну недостатність – З/Т.

Аналіз крові на діаміноксидазу – 7 IU/mL (норма до 10).

Діагноз: Синдром низької толерантності до гістаміну. Непереносимість глютену без целіакії. Хронічна кропив’янка.