22.12.2018

Симптоми

Симптоми харчової непереносимості гістаміну

Як дізнатися, чи є у вас HIT?

Центральна нервова система

Головні болі, мігрені, запаморочення.

Головні болі, мігрені часто є проявами непереносимості гістаміну. Підвищений рівень гістаміну спостерігається як під час нападів, так і в період «затишшя». Головний біль і мігрені провокує їжа з високим вмістом гістаміну або стимулююча викид гістаміну організмом на фоні зниженої активності ферменту діаміноксидази.

Утруднене засинання, хронічна втома, слабкість, нездужання, швидка стомлюваність, тяга до сну після обіду.

Гістамін в ЦНС грає роль нейромедіатора, передає сигнали між клітин нервової системи. Надлишок гістаміну в рецепторах призводить до порушення нервової системи, порушення сну, появи відчуття тривоги, хронічної втоми.

Сердечно-судинна система

Порушення терморегуляції тіла, озноб, припливи, перепади тиску, аритмія, різні спонтанні порушення серцевого ритму.

Надлишок гістаміну різноспрямовано впливає на роботу серцево-судинної системи, викликаючи симптоми зовні схожі, які, проте, не укладаються в типову картину захворювань серцево-судинної системи.

Травна система

Діарея, закрепи, коліки, спазми, метеоризм, періодична нудота, дисфункція шлунково-кишкового тракту.

Порушення роботи травного тракту часто служать індикатором надлишку гістаміну після прийомів їжі з високим його вмістом. Найбільш часті симптоми коліки, болі в животі, запор, рідкий стілець і інші, які зазвичай з’являються від півгодини до декількох годин після прийому їжі, що містить гістамін або стимулюючої викид гістаміну.

Шкіра

Свербіж, кропив’янка, атопічний дерматитакне.

Кропив’янка – один з головних шкірних симптомів при синдромі низької толерантності до гістаміну, при цьому тяжкість і локалізація кропив’янки може варіювати від незначної до генералізованої форми.
При зниженій активності діаміноксидази (DAO) посилюються прояви атопічного дерматиту.
 
Свербіж, почервоніння шкіри, інші симптоми схожі на алергію виникають при надлишку гістаміну, який недостатньо утилізується ферментом діаміноксидаза (DAO).
 
Гістамін розширює кровоносні судини, знижуючи при цьому тиск, підвищує проникність капілярів, що в поєднанні з іншими факторами, гормональними зрушеннями призводить до накопичення жиру, розвитку інфекції та виникненню акне.

Дихальна система

Закладеність носу, чхання, утруднене дихання, псевдоалергія або помилкова алергія.

Алкоголь, їжа, багата гістаміном або гістамінолібераторами викликає симптоми, схожі на алергію на різних рівнях дихальної системи. У людей з непереносимістю гістаміну це проявляється закладенням носа, почастішанням нападів астми, прозорими виділеннями з носа, задишкою і кашлем.

Репродуктивна система

Порушення менструального циклу, дисменорея, альгодисменорея (болючі місячні).

Больовий синдром під час місячних пов’язаний в тому числі з судинними факторами. Порушення кровообігу в органах малого тазу, обумовлене спазмом або розширенням судин, викликає гіпоксію клітин, накопичення речовин, що стимулюють біль (гістамін, серотонін, катехоламіни, кініни, простагландини) і, відповідно, роздратування рецепторів болю в тканинах, порушення циклу.
 
Недостатність ферменту діаміноксидази (DAO) є додатковим фактором, що впливає на порушення репродуктивної системи у жінок.

Частота і тривалість симптомів пов’язана з прийомом їжі і може носити відстрочений характер від 30 хв до 8-12 год.